3
Pekao TFI
Pekao TFI

68,68%

stopa
zwrotu

31

liczba funduszy/programów

2,50%

opłata
za zarządzanie

0 zł

opłata za otwarcie konta

opłata za rozwiązanie umowy po 1. roku
100 zł
minimalna wartość I wpłaty
100

Pekao TFI

IKZE w Pekao TFI to konto z elastyczną i bogatą ofertą ze stopą zwrotu na poziomie nawet 68%. W 2021 r. zostało docenione w rankingu Analiz Online jako konto na piątkę.

Jakie korzyści daje założenie IKZE w Pekao TFI?

  • Indywidualne podejście do oszczędzania na emeryturę,
  • niską wartość pierwszej i kolejnych wpłat,
  • ulgi podatkowe,
  • bogatą ofertę subfunduszy.

Ile kosztuje obsługa konta?

Otworzenie IKZE w Pekao jest bezpłatne, jednakże instytucja pobiera m.in. opłaty za zarządzanie oraz opłaty manipulacyjne.

Opłaty manipulacyjne są naliczane podczas nabywania jednostek, zaś ich wartość nie może przekraczać 5%. Warto pamiętać, że wartość opłaty manipulacyjnej maleje z upływem lat. Wysokość opłaty za zarządzanie zależy od wybranych subfunduszy i wynosi od 0,4% do 2,5%.

Pierwsza wpłata na IKZE powinna mieć wartość minimum 100 lub 200 zł w zależności od wybranego portfela. Kolejne wpłaty nie powinny być niższe niż 100 zł.

Gdybyśmy chcieli zrezygnować z konta i przetransferować środki do innej instytucji w pierwszych 12 miesiącach trwania umowy, powinniśmy liczyć się z opłatą transferową wynoszącą 100 zł.

Jaka jest wycena funduszy Pekao TFI?

W ramach IKZE Pekao daje możliwość wyboru strategii inwestycyjnej, a także możliwość inwestowania środków w jeden lub kilka spośród 31 subfunduszy. Dostępne są portfele modelowe cyklu życia, które dostosowują stopień ryzyka do wieku oszczędzającego.

W ofercie są 3 rodzaje portfeli: modelowy Dynamicznego Inwestowania, modelowy Stabilnego Inwestowania, które składają się z 3 subfunduszy, a także Portfel Indywidualny, który daje możliwość samodzielnego wyboru składu portfela.

Aktualne notowania PKO TFI można sprawdzić tutaj.

Przeczytaj, jak powstawał Ranking IKZE 2021/2022.

Kalkulator IKZE

Oblicz wysokość swojej dodatkowej emerytury z IKZE

Blog emerytalny