9
Allianz TFI
Allianz TFI

45,36%

stopa
zwrotu

11

liczba funduszy/programów

2,00%

opłata
za zarządzanie

0 zł

opłata za otwarcie konta

opłata za rozwiązanie umowy po 1. roku
200 zł
minimalna wartość I wpłaty
200

Allianz TFI

IKZE w Allianz TFI to zwrot z inwestycji nawet na poziomie 45%. Konto można otworzyć bezpłatnie online, a środki alokować między kilkoma z 11 subfunduszy. 

Jak inwestowane są środki na emeryturę w Allianz TFI?

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz umożliwia właścicielom IKZE inwestowanie w 11 subfunduszy. Ich kompletną listę wraz z numerami rachunków można znaleźć na stronie Allianz w zakładce IKZE.

Aktualne notowania Allianz TFI możesz sprawdzić tutaj.

Jakie są opłaty za prowadzenie IKZE w Allianz TFI?

IKZE w Allianz można otworzyć za darmo, jednakże należy liczyć się z kosztami zarządzania oraz ewentualnymi kosztami dystrybucji. 

Aktualnie opłaty za zarządzanie kontem wynoszą od 0,6% do 2% w skali roku. Ostateczna opłata zależy od wybranych funduszy.

Opłata dystrybucyjna pobierana jest, gdy nabywamy jednostki za pośrednictwem fizycznego kanału dystrybucji. Wynosi ona 110 zł. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup jednostek online, Allianz nie pobierze opłaty.

W momencie transferu środków z IKZE w pierwszym roku trwania umowy, instytucja pobiera 200 zł.

Jak wypłacić pieniądze z Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w Allianz?

Pieniądze z IKZE można wypłacić po ukończeniu 65 lat, jeśli spełni się warunek dokonania wpłat w minimum pięciu dowolnych latach kalendarzowych. Aby otrzymać pieniądze, należy wypełnić odpowiedni wniosek i ustalić sposób wypłaty. Allianz umożliwia uzyskanie pieniędzy jednorazowo lub w ratach przez co najmniej 10 lat.

Przeczytaj, jak powstawał nasz Ranking IKZE.

Kalkulator IKZE

Oblicz wysokość swojej dodatkowej emerytury z IKZE

Blog emerytalny